1. Włosy przedłużane wymagają intensywnej pielęgnacji. W przeciwieństwie do naszych naturalnych włosów nie są odżywiane przez skórę głowy, dlatego są bardziej podatne na uszkodzenia i wysuszanie. Podstawą ich pielęgnacji jest zatem INTENSYWNE NAWILŻANIE.
 2. Do mycia używaj szamponu GLISS KUR OIL NUTRITIVE – seria żółto czarna lub GOLDWELL DUALSENSES COLOR do włosów farbowanych . Podczas mycia nie szarp włosów, nie myj okrężnymi ruchami. Nie plącz ich, nie „pierz” to może je poplątać i utrudnić rozczesywanie. Delikatnie pocieraj palcami miejsca pomiędzy łączeniami, usuwając zanieczyszczenia. Do umycia końcówek włosów wystarcza sama piana spływająca podczas mycia (nadmiar szamponu przesusza włosy, nie tylko te przedłużane).
 3. Myj włosy zawsze w pozycji stojącej lub siedzącej, nigdy głową w dół (np. nad wanną, umywalką). Przed myciem rozczesz włosy.
 4. Po każdym myciu nakładaj odżywkę lub maskę do włosów przedłużanych – do kupienia w naszym sklepie internetowym bądź przy wykonaniu usługi. Dobrze sprawdza się również maska ZIAJA INTENSYWNA ODBUDOWA – seria biało granatowa.  Należy zostawić ją na kilka minut, następnie dokładnie spłukać w letniej wodzie. Nakładając odżywkę bądź maskę OMIJAJ MIEJSCA ŁĄCZEŃ. Jest to bardzo ważne, ponieważ tłusta odżywka/maska może rozmiękczyć łączenia keratynowe, co z kolei może przyczyniać się do wypadanie włosów przedłużanych.
 5. Po umyciu włosów nie szarp ich, delikatnie wyciśnij nadmiar wody w ręcznik, następnie rozczesz. Nie czekaj aż włosy przeschną tylko rozczesz od razu. Wykluczone jest związywanie włosów w turban. Nałóż GOLDWELL DUALSENSES RICH REPAIR 6 EFFECTS SERUM. Następnie włosy można pozostawić do wyschnięcia lub wysuszyć suszarką (najlepiej chłodnym, ewentualnie średnio ciepłym nawiewem).
 6. Włosy czesze się od dołu do góry, tzn. zaczynając od końcówek stopniowo przesuwamy szczotkę do nasady włosa. Przy czesaniu u góry należy uważać na łączenia. Włosy należy czesać delikatnie, nie szarpać. Włosy należy czesać tylko specjalną szczotką przeznaczoną do włosów przedłużanych.
 7. Do spania związuj włosy w warkocz. NIGDY NIE KŁADŹ SIĘ SPAĆ Z MOKRYMI, NIEDOSUSZONYMI ORAZ NIEZWIĄZANYMI WŁOSAMI.
 8. Włosy przedłużane (naturalne) można dowolnie stylizować oraz poddawać zabiegom chemicznym – np. takim jak farbowanie, tonowanie. Można używać prostownicy oraz lokówki. Świetnie wyglądają zakręcone na termoloki. Podczas używania urządzeń termicznych uważaj na miejsca łączeń. Jeśli prostujesz włosy, rób to w taki sposób aby nie stykać prostownicy z miejscami łączeń.
 9. Do uprawiania sportów zaleca się związanie włosów. Na basenie wskazane jest noszenie czepka. Po kąpieli w basenie, morzu opłucz włosy z chloru i słonej wody.
 10. Kontroluj miejsca łączeń. Dbaj o to aby poszczególne pasemka były rozdzielone, nie łączyły się między sobą. Raz na miesiąc dokładnie rozczesz włosy, separując miejsca łączeń. Gdyby włosy mocno się skołtuniły (co przy prawidłowej pielęgnacji zdarza się jednak niezwykle rzadko) nie szarp, nie wyrywaj ani nie obcinaj włosów. Jak najszybciej zasięgnij pomocy fryzjera lub osoby mającej doświadczenie w przedłużaniu włosów.
 11. Używaj wyłącznie kosmetyków zalecanych do pielęgnacji włosów przedłużanych. Już jednokrotne nałożenie kosmetyku nieodpowiedniego do włosów przedłużanych może uszkodzić ich strukturę bądź miejsca łączeń.

 

WAŻNE !

Do pielęgnacji włosów przedłużanych nie zaleca się używać kosmetyków z alkoholem (wysusza), z ceramidami i proteinami.

Produkty dozwolone w pielęgnacji włosów przedłużanych:

 • Seria SCHWARZKOPF GLISS KUR OIL NURTITIVE (żółto-czarna) – SZAMPON, ODŻYWKA DWUFAZOWA W SPRAYU
 • Seria SCHWARZKOPF GLISS KUR ULTIMATE REPAIR (czarna) – MASKA, ODŻYWKA DWUFAZOWA W SPRAYU
 • Seria MATRIX CURL PLEASE TOTAL RESULTS (zielona, do włosów kręconych) – ODŻYWKA
 • Seria ZIAJA INTENSYWNA ODBUDOWA DO WŁOSÓW ZNISZCZONYCH (biało-granatowa) – MASKA
 • Seria L’OREAL PARIS ELSEVE MAGICZNA MOC OLEJKÓW – MASKA
 • Seria DOVE PURE CARE DRY OIL – ODŻYWKA
 • Seria SCHWARZKOPF ESSENCE ULTIME OMEGA REPAIR – MASKA
 • SERUM L’OREAL PARIS ELSEVE TOTAL REPAIR EXTREME BŁYSKAWICZNA TERAPIA (fioletowa tubka 20 ml)
 • Seria GOLDWELL DUALSENSES RICH REPAIR DO WŁOSÓW SUCHYCH I ŁAMLIWYCH – MASKA, SERUM GOLDWELL DUALSENSES 6 EFFECTS
 • Seria GOLDWELL DUALSENSES COLOR DO WŁOSÓW FARBOWANYCH – SZAMPON, MASKA
 • INEBRYA ICE CREAM CURLY PLUS – MASKA DO WŁOSÓW KRĘCONYCH I PRZEDŁUŻANYCH