Keratynowe przedłużanie włosów jest nie tylko bezpieczne dla włosów ale i bardzo efektowne. Można powiedzieć, że metoda ta uchodzi za standard w świecie przedłużania włosów, właśnie ze względu na swoją uniwersalność i bezpieczeństwo. Czasami nazywana jest również metodą „na ciepło”.

Jest to w 100% bezpieczna metoda przedłużania dla włosów naturalnych. Polega na przedłużeniu i/lub zagęszczeniu pasemkami z końcówką zakończoną łuską keratynową. Łuska posiada właściwości termoplastyczne dzięki czemu umożliwia połączenie pasm z naszymi włosami. Nasze naturalne pasma włosów oplata się łuską keratynową i zgrzewa zgrzewarką co powoduje zamknięcie łuski (keratynę rozgrzewa się zgrzewarką, a następnie formuje na pasmie włosów klientki, tworząc zgrzew). Keratyna jest bezbarwna, a przy idealnie dobranym kolorze włosów zgrzew jest praktycznie niewidoczny i pozostaje ukryty pomiędzy włosami rosnącymi na głowie. Miejsca łączeń są wytrzymałe i niewielkie (wielkością przypominają ziarenko ryżu). Metoda ta jest szczególnie polecana dla włosów cienkich, słabych i uwrażliwionych.

Włosy zakładane metodą keratynową można nosić od 3  do 4 miesięcy. Po tym czasie zdejmuje się je za pomocą specjalnego płynu (removera), który również nie uszkadza naszych naturalnych włosów. Ściągnięte pasemka można wykorzystać do ponownego przedłużenia.

Metoda keratynowa jest polecana dla klientek wymagających, które mają np. uczulenie na metal oraz dla tych które nie chcą aby było widać jakiekolwiek miejsce łączeń (np. przy czesaniu do góry). Metoda ta jest bardzo trwała i nie wymaga częstego uzupełniania pasm.

Błędnie uważa się, że metoda ta może uszkadzać nasze włosy – zgrzewarka za pomocą której łączy się pasma osiąga temperaturę maksymalną 200 stopni Celsjusza (czyli taką jak prostownica) i podczas zabiegu przedłużania włosów i tak nie dotyka ona bezpośrednio naszych włosów, a jedynie łuski klejowej, którą zakończone jest pasmo – nie ma więc szans aby temperatura uszkodziła w jakikolwiek sposób nasze włosy.