WŁOSY AZJATYCKIE –  grube, proste i sztywne. Mało podatne na układanie. Struktura tych włosów znacznie różni się od włosów europejskich. Włosy azjatyckie mają okrągły przekrój, stąd nie nadają się do przedłużania włosów Europejek, których naturalne włosy w przekroju mają kształt elipsy.

WŁOSY INDYJSKIE – są to włosy gatunkowo lepsze od chińskich (azjatyckich), podatne na układanie. Są dość grube i raczej suche, dlatego też nie będą odpowiednie dla każdego. Dobrze poddają się różnym zabiegom stylizacyjnym. Nadają się do przedłużania włosów Europejek, również Polek.

WŁOSY EUROPEJSKIE – włosy o strukturze zbliżonej do naturalnych włosów Polek. Mogą być poddawane wszystkim zabiegom stylizacyjnym oraz farbowaniu. Włosy europejskie zasadniczo dzielą się na włosy REMY oraz NIE-REMY. Włosy REMY mają łuskę skierowaną w jednym kierunku co znacznie ułatwia ich rozczesywanie (nie plączą się).  Włosy te zostały oczyszczone i ufarbowane zgodnie z wzornikiem kolorów producenta. Najczęściej sprzedawane są w już gotowych pasemkach, zakończonych końcówką keratynową bądź stickową czyli taką, która jest dostosowana pod ringi/tulejki. Są to najpopularniejsze włosy jakie wykorzystuje się do przedłużania włosów w Polsce ze względu na swoją uniwersalność oraz dobry stosunek jakości do ceny.

WŁOSY ROSYJSKIE – bardzo dobrej jakości włosy naturalne. Włosy nadają się do wielokrotnego założenia, są miękkie i delikatne w dotyku. Jedwabiste i lśniące, idealnie współgrają z naszymi naturalnymi włosami. Włosy rosyjskie, podobnie jak włosy europejskie, również zostały oczyszczone i ufarbowane (w przypadku kiedy włosy rosyjskie nie są oczyszczone ani ufarbowane mamy do czynienia z włosami słowiańskimi dziewiczymi pochodzenia rosyjskiego). Bardzo dobre gatunkowo włosy można pozyskać również w innych krajach nadbałtyckich takich jak Łotwa czy Estonia.

WŁOSY SŁOWIAŃSKIE  – wśród tych włosów możemy wyodrębnić włosy zarówno pochodzenia rosyjskiego jak i europejskiego. Są to najwyższej klasy włosy naturalne. Jeśli są to włosy nieoczyszczone, niefarbowane oraz niepoddawane innym zabiegom chemicznym, możemy mówić o tzw. włosach słowiańskich dziewiczych, ciętych z głowy (i najczęściej, dla uproszczenia, włosami słowiańskimi nazywamy właśnie tego typu włosy).  Odznaczają się wysoką wytrzymałością. Niemniej, należy liczyć się z tym że włosy te są dość cienkie (zwłaszcza odcienie blond) i o wiele bardziej delikatne od włosów o strukturze europejskiej. Przeznaczone dla bardzo wymagających klientek. Pozyskiwane głównie z terenów Rosji, Białorusi i Ukrainy.

WŁOSY SYNTETYCZNE – Popularne kilkanaście lat temu, kiedy branża przedłużania włosów w Polsce dopiero się rozwijała. Obecnie można już dostać w miarę dobre jakościowo włosy syntetyczne, należy jednak pamiętać o tym że włosy te nigdy nie będą wyglądać tak dobrze jak włosy naturalne. Włosów syntetycznych nie można stylizować na gorąco, a więc przy użyciu prostownicy czy lokówki.